Menteşeli Sineklik

Sineklerin istilasına uğradığımız, kapıları, pencereleri kapatarak uzak kalmaya çalıştığımız güzel yaz mevsiminde kapalı bir havaya maruz kalmadan mevsimin tadını çıkarmak elbette mümkün. Güzel ve sıcak bir günün keyfini sineklerle mücadele etmek zorunda kalmadan keyifle geçirmeyi herkes ister. Bunun için ise yeni tip sinekliklerin bir çeşidi olan menteşeli sineklik korunma için çok önemli bir araçtır.

Sinekliklerin günümüzde oldukça önem kazandığını ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte daha kullanışlı ve hayatımızı kolaylaştıran türlerinin ortaya çıktığını hepimiz görüyoruz. Bu yeni tip sineklikler hem tam koruma sağlarken hem de konfor ve şıklığı bir arada sunuyor. Farklı türleri, boyutları ve farklı kullanım alanları ile birlikte kapalı mekanların birçoğunda kullanılmaya başlamıştır. Çok fazla talep edilmesi ile birlikte türleri de çeşitlenmiş ve daha da fonksiyonel bir hal almıştır. Bu sineklik türü alüminyum bir kasa içine gergin bir şekilde yerleştirilen tüller ile oluşturulmuştur. Genellikle pimapen tarzı pencerelerde tercih edilir. Pencerelerin dış kısmına monte edilip dışa doğru açılıyor olmasından dolayı pencerelerin önünde panjur, korkuluk gibi engellerin olmaması konusu önemli bir konudur. Gergin bir şekilde kasaya yerleştirilmiş olan tül sayesinde iç mekana kesinlikle sinek, arı, küçük böceklerin girmesi mümkün değildir.

Sineklik Türlerinin Kullanım Şekli

Alüminyum kasa içerisine gergin şekilde tül yerleştirilen menteşeli sineklik adından da anlaşılacağı gibi menteşelerle pencere ya da kapılara monte edilir. Ayrıca son zamanlarda yeni bir aparat ile takıp çıkarılabilir hale de getirilmiştir. Kapalı mekanların pencerelerinde, kapılarında ya da balkon kapılarında rahatlıkla kullanılabilecek pratik ve ekonomik bir sinek koruyucusudur diyebiliriz. Hem canlılara zarar vermez hem de keyifli bir şekilde sıcak havanın tadını çıkarmaya olanak sağlar.

Gelişen teknoloji her alanda karşımıza çıkar. Karşımıza çıkan alanlardan biri de sinekliklerdir. Sineklikler, yaşadığımız anın tadını çıkarmamız konusunda bize yardımcı olur. Yaşadığımız anın keyfini çıkarırken bize yardımcı olan sinekliğin zamanla birçok çeşidi oluşmuştur. Bu çeşitlerinden biri olan menteşeli sineklik kullanımı oldukça kolay ve pratik bir sineklik olarak karşımıza çıkmaktadır.Bir cevap yazın