Pileli Sineklik

Günümüzde sineklik denilince aklımıza sineklere zarar veren, onların yok olmasını sağlayan değil bizleri korurken hiçbir canlıya da zarar vermeyen sadece bulunduğumuz ortamlara girmesini engelleyen araçlar gelir. Bu yeni tip sineklikler kullanım özelliklerine göre birçok çeşide ayrılmıştır. Menteşeli, sürme, stor ve pileli sineklik olmak üzere çeşitleriyle karşılaşmamız mümkündür.

Katlanabilir sineklik olarak da biline pileli sineklik, pencerelerde yatay ya da dikey olarak kullanılabilmektedir. Bazı sineklik türleri açılıp kapatılırken yer kaplayabiliyor. Fakat bu sineklik çeşidinde yer kaplama ihtimali söz konusu değildir çünkü yukarı ya da yana doğru katlanarak açıp kapatılabilir. Ayrıca açıp kapatma sırasında çok fazla enerji harcanmasına gerek yoktur, tek bir parmakla kolayca hareket ettirilebilir. Bu durum çocuklar için de büyük kolaylık sağlar. Bu sineklik türünün avantajlarından biri de minimum alana yerleştirilebilmesidir. Özellikle ölçüleri alınarak yapılmış sineklik, pencere ya da balkon kapılarında çok daha az yer kaplayarak yerleştirilmesine imkan verir. Ahşap ya da pvc kaplama pencerelere rahatlıkla monte edilebilir. Pencerelerde, balkon kapılarında ya da yeni binalarda bulunan Fransız balkon olarak adlandırılan bölümlerde kullanılabilir.

Az yer kaplaması ve kolayca katlanarak kapatılması gibi özellikleri bulunan sineklik ürününün bazı çeşitleri de bulunmaktadır. Kullanım şekline göre oluşan bu türlerini şu şekilde sıralayalım.

 

Pileli Sineklik Çeşitleri

Bu sineklik; duble, yatay ve dikey olmak üzere üç çeşide ayrılmıştır.

  1. Duble: Tam ortadan başlayarak iki tarafa birden açılabilen ortada toplanarak kapatılan bir çeşididir. Ağırlık orta kısımdadır. Kapılarda kolay açılıp kapanması yönüyle çok fazla tercih edilir.
  2. Yatay: Pencerelerde, kapılarda kullanılabilen, kullanımı rahat bir türdür. Cam balkonlarda kullanılabilen tek sineklik türüdür. Çekerek aşağı yukarı hareket ettirilir.
  3. Dikey: Çok kullanışlı ve birçok alternatif çözüm sunan sineklik türüdür. İstenildiği yere kadar açılabilir, düşme olasılığı yoktur.

 

Sağladığı faydalar ve çeşitleri ile teknolojinin bize sunduğu en güzel imkanlardan biri olan pileli sineklik birçok kapalı alanda bize kolaylık sağlamaktadır. Kullanımının kolay olması kadar yaz günlerini keyifle geçirmemizi sağlaması yönünden de oldukça önemli bir buluştur. Sineklik hakkında detaylı bilgi ve fiyat için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Bir cevap yazın